"
Noslēgtā traukā atrodas tikai gaiss, kura relatīvais mitrums ir 50%. Atdzesējot šo trauku, gausa relatīvais mitrums:
a. Nemainīsies
b. Pieaugs
c. Būs vienāds ar nulli
d. Pamazināsies, bet nebūs nulle
Dzelzs stienis ir iesprūdis stikla caurulē, lai izvilktu stieni, mums ir
a. jāuzsilda caurule un stienis
b. jāatdzesē caurule un stienis
Trīs taisnsūra paralēlskaldņi, A, B un C, peld šķidrumā. Sakārtot tos pēc blīvuma augošā secībā.
Ūdens bez berzes plūst caur mainīga diametra cauruli. Posmā ar 2,6 cm diametru ūdens ātrums ir 2,9 m/s. Aprēķināt, cik liels ir ūdens ātrums m/s caurules posmā ar 5,6 cm diametru
Attēls parāda bionola piesātināta tvaika spiediena dzīvsudraba milimetros atkarīu no bionola temperatūras Celsija grādos. Cik liela ir bionola viršanas temperatūra Kelvina grādos.
Melns kriptonīta gabals ir iemērkts ūdenī, kriptonītu pieturot aiz diega tā, lai krptonīts nepieskartos trauka dibenam. Kas notiks ar svaru rādījumu, kriptonīta gabalu izvelkot no ūdens?
a. Svaru rādījums pieaugs
b. Svaru rādījums nemainīsies
c. Svaru rādījums pamazināsies
Ideālas gāzes spiediena atkarība no temperatūras ir parādīta zīmējumā pie konstantas gāzes masas un divām tilpuma vērtībām V1 un V2. Salidzināt šo divu tilpumu vērtības.
a. V1 < V2
b. V2 < V1
c. V1 = V2
Aprēķināt, cik liela ir zīmējumā parādītā viļņa frekvence, ja vilnis pārvietojas pa kreisi ātrumu -25 m/s.
Trīs dažādi objekti ir piestiprināti pie dažādām atsperēm, kas savukārt ir piestiprinātas pie sienas. Atsperu stinguma koeficientu un objektu masas ir parādītās zīmējumā.
Sarindot augošā secībā no mazākās uz lielāko šo sistēmu svārstību periodus.
Sakārtot tumši brūnos šķidrumus caurulēs 1,2,3,4 pēc to augstumiem tad, kad tiks ieslēgts vakuuma sūknis, un tas sāks iesūkt gaisu, un virs šķidrumiem gaiss plūdīs ar plūsmas virziena bultiņu norādītajā virzienā. Arpus caurulēs gaisa spiediens ir vienāds ar atmosfēras spiedienu.